Kıdem Tazminatımı Nasıl Alabilirim ?

Anasayfa Forumlar İşçilik Alacakları Kıdem Tazminatımı Nasıl Alabilirim ?

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #737
  inspector
  Katılımcı

  Merhaba,

  Çalıştığım işyerinde yaklaşık 10 yıllık kıdemim mevcut, ancak son dönemde işten çıkmam için baskı yapılıyor. Tazminatımı alarak işten ayrılmak istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim ?

  #738
  admin
  Anahtar yönetici

  Merhaba, ücret ve diğer yasal haklarınız tam olarak ödeniyor mu ? elden ödeme var mı ? fazla mesai, bayram mesaisi, hafta tatili ücretleriniz ödeniyor mu ?

  #739
  inspector
  Katılımcı

  İşyerinde elden ödeme yapılıyor, asgari ücretlik kısım bankadan, kalan kısım elden ödeniyor. Ayrıca fazla mesailer de tam olarak puantajlara yansıtılmıyor.

  #815
  isguzmani14
  Katılımcı

  Uzun yıllar çalışma sonrası işyerinde ayrılma imkanı oluşuyor ancak kıdem tazminatımızı alamama durumu böyle bir hamle yapmamızı engelliyor. Bu konuda mağdur olmamak adına faydalı bir tartışma forumu olmuş.
  Olay bazında durumlar olursa size danışmak isterim.
  Teşekkürler.

  #819
  admin
  Anahtar yönetici

  Elden ödeme varsa haklı fesih yapabilirsiniz. İşverene göndereceğiniz ihtarname ile veya doğrudan arabulucuya başvurulduğu gün iş akdinin feshedildiği kabul edilerek arabuluculuk ve dava sürecini takip etmeniz gerekir. Elden ödeme nedeniyle ayrıca hizmet tespit davası da açabilirsiniz primlerinizin düzeltilmesi için. Konuya ilişkin isterseniz bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Please Login to Comment.

Sohbeti Aç
Ücretsiz Danışın !
Whatsapp - Ücretsiz Soru Sorun
Merhaba👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?